Reklama

W tym artykule:

  1. Apteczny krem redukujący przebarwienia z SPF 50+, kwasem traneksamowym i witamina E
  2. Przebarwienia na twarzy – 5 przyczyn pigmentacji skóry
  3. Kremy, sera i kosmetyki na przebarwienia – redakcyjne perełki, które wyrównują koloryt skóry
Reklama

Zanim SPF wszedł do mojej codziennej rutyny, promienie słoneczne zdążyły wyrządzić nieco szkód, więc późne lata 20. poświęcam na ich odkręcaniu. Oczywiście ochrona przeciwsłoneczna to już "must" i nieodłączna część pielęgnacji, ale to działania prewencyjne. Pragnąc poprawienia kondycji skóry warto sięgnąć po składniki aktywne, których działania skierowane jest na wspieranie poszczególnych procesów. W przypadku walki z przebarwieniami, te spisują się rewelacyjnie.

Apteczny krem redukujący przebarwienia z SPF 50+, kwasem traneksamowym i witamina E

Skoro mowa o składnikach aktywnych, warto na wstępie zaznaczyć, że ten krem dermokosmetycznej marki, którą znajdziecie również w aptekach, składa się z mieszanki idealnej na walkę z przebarwieniami. Przede wszystkim kwas traneksamowy hamuje syntezę melaniny, zmniejszając ryzyko powstawania przebarwień, również pozapalnych. Witamina E działa antyoksydacyjnie oraz uelastycznia skórę, a filtry SPF chronią skórę przed fotostarzeniem. Oprócz tego w formule znajdziemy Alfa Arbutynę, która hamuje nadmierne wytwarzanie melaniny, co zapobiega powstawaniu przebarwień i działa rozjaśniająco, ekstrakt z korzenia Boerhaavia i Aquaxyl™.

Przebarwienia na twarzy – 5 przyczyn pigmentacji skóry

Melanina to naturalny pigment występujący w organizmach. Jest produkowana przez komórki zwane melanocytami, które znajdują się głównie w skórze, włosach i tęczówce oka. Melanina pełni kilka kluczowych funkcji:

  • Chroni przed promieniowaniem UV – melanina absorbuje promieniowanie ultrafioletowe (UV), chroni komórki przed uszkodzeniem i zmniejsza ryzyko rozwoju raka skóry.
  • Koloryzacja – melanina nadaje kolor skórze, włosom i oczom. Różnice w ilości i typie melaniny odpowiadają za różne odcienie skóry, kolor włosów i oczu.
  • Neutralizacja wolnych rodników – działa również jako przeciwutleniacz, pomagając neutralizować wolne rodniki, które mogą powodować uszkodzenia komórek.

Do najczęstszych przyczyn powstawania plam pigmentacyjnych, czyli przebarwień, należą:

  1. Wiek.
  2. Nadmierna ekspozycja na słońce.
  3. Hormony.
  4. Stany zapalne.
  5. Przebarwienia po trądziku.

Kremy, sera i kosmetyki na przebarwienia – redakcyjne perełki, które wyrównują koloryt skóry

Eksfoliacja jest jednym ze skuteczniejszych sposobów na walkę z niedoskonałościami, w tym przebarwieniami. Warto to jednak robić z głową – czyli regularnie, ale nie przesadzając z częstotliwością. Kluczowy jest też wybór odpowiedniego kosmetyku, z łagodnymi kwasami. Do ulubieńców redakcji należy kuracja złuszczająca do twarzy i ciała Your KAYA.

Witamina C jest jednym z najskuteczniejszych składników w walce z przebarwieniami, a kuracja składająca się z kremu i ampułek z serum marki Clarena, w których znalazła się stabilna forma witaminy C, kwas L-askrobinowy.

Reklama

Żółte serum rewitalizujące marki Ukviat, bogate w ekstrakty roślinne z kopru morskiego i owocu rokitnika, oprócz ujednolicania kolorytu, pozytywnie wpływa na gęstość skóry i wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe. Do największych zalet zalicza się jego lekka i szybkowchłanialna formuła.

Reklama
Reklama
Reklama