Sposób na cienie pod oczami. Jak pozbyć się uporczywego problemu na dłużej?
Czy istnieje dobry sposób na to, aby pozbyć się cieni pod oczami? Jak osiągnąć dobry efekt długoterminowo? Co zrobić, aby rozjaśnić skórę i dodać świeżości spojrzeniu? Kremy, płatki pod oczy, chłodzące kompresy są skuteczne tylko na chwilę. Co zatem sprawi, że cienie pod oczami naprawdę się zmniejszą? Na temat cieni pod oczami rozmawiamy z Edytą Czapczyńską - specjalistą chorób oczu i chirurgiem oczu.
- Galderma w ELLE.pl
Dlaczego okolica oka jest tak ważna w odbiorze naszego wizerunku?
W codziennej praktyce bardzo często spotykamy się z niezadowoleniem pacjentów z okolicy oka. Rozmawiając z kimś patrzymy mu w oczy, zwracamy uwagę na ich kolor, położenie brwi, zmarszczki czy cienie pod oczami. To właśnie cienie nadają twarzy smutny i zmęczony wygląd. Taki obraz samego siebie przeszkadza naszym pacjentom, bo nie jest spójny z ich wnętrzem. Żeby oczy były rzeczywiście „zwierciadłem” duszy, możemy zadbać o siebie, aby nasz wygląd korelował z naszą osobowością i usposobieniem.
Edyta Czapczyńska, specjalista chorób oczu, chirurg oczu, FEBO
Saska Clinic - Dr Radziejewska, ul.Saska 6a/4, 03-968 Warszawa, tel 600 888 988
Z czego wynika problem cieni pod oczami?
Skóra na powiekach jest bardzo cienka, dlatego prześwituje położony bezpośrednio pod nią mięsień wraz z naczyniami – nadaje to właśnie sine zabarwienie pod oczami. Dodatkowo wpływ na występowanie cieni ma budowa oczodołu. U części osób, już od dziecka występuje zagłębienie powieki dolnej, co w grze światłocienia powiększa zasinienie. O budowie okolicy oka i grubości skóry decyduje genetyka, na co nie mamy wpływu. Należy tez wspomnieć, że w procesie starzenia następuje utrata objętości policzków i dalsza utrata objętości powiek - co prowadzi do powstania tzw. „doliny łez”, a to powiększa nasz problem.
Problem zasinień powiek nasila się przy prowadzeniu niezdrowego trybu życia – kiedy stosujemy złą dietę, nie dostarczamy antyoksydantów, witamin, odpowiedniej ilości białka do organizmu przy jednoczesnym dostarczaniu do organizmu toksycznych substancji - poprzez palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, cukry proste, przewlekły stres, brak snu i odwodnienie. To wszystko spowalnia zdolności regeneracyjne naszego organizmu, a także wpływa na zaburzenia krążenia krwi także w okolicy oka.
Występują również przebarwienia powstałe w wyniku procesu fotouszkodzenia (działanie promieni słonecznych), szczególnie jeśli jednoczasowo mamy zaburzenia hormonalne, stosujemy terapię hormonalną, czy używamy niektórych preparatów do porostu rzęs.
Co możemy z tym zrobić – jak pozbyć się cieni pod oczami?
Przede wszystkim należy zadbać o zdrowy tryb życia. Prawidłowa liczba godzin snu umożliwi odpowiednią regenerację organizmu. Zdrowa dieta bogata w przeciwutleniacze, witaminy i tłuszcze nienasycone z odpowiednio zredukowaną ilością cukrów prostych dostarczy niezbędne substancje odżywcze. Picie co najmniej 2 litry wody dziennie umożliwi prawidłowe nawodnienie i oczyszczenie organizmu.
Pamiętajmy także o relaksie i o zajęciach fizycznych – pomoże to zlikwidować stres, a więc też zwiększy zdolności regeneracyjne organizmu, a także poprawi krążenie.
Jeśli mimo wszystko nie udaje nam się zlikwidować cieni - należy wybrać się do lekarza w celu przeprowadzenia diagnostyki na obecność chorób ogólnoustrojowych takich jak np.: anemia, niedoczynność tarczycy, choroby nerek i wątroby, alergie, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy nawet choroby pasożytnicze.
Zalecam stosowanie dobrej jakości kosmetyków w tym kremów rozjaśniających oraz kremów z filtrami UVA, UVB, IR (filtr światła podczerwonego), HEV (filtr światła niebieskiego niezwykle istotny w codziennym życiu, ponieważ chroni nas przed promieniowanie światła komputerów smartfonów, tabletów i telewizorów). Pamiętajmy zawsze o prawidłowym demakijażu
Rozwiązanie problemu cieni pod oczami u lekarza medycyny estetycznej
Dostępnym rozwiązaniem, korygującym cienie pod oczami jest Restylane Eyelight. To preparat na bazie kwasu hialuronowego, dedykowany specjalnie do okolicy oka. Jego zadanie to uzupełnienie ubytków w tej okolicy a także stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu.
Jakie efekty daje zabieg Restylane Eyelight?
Podczas konsultacji z pacjentem lekarz dobiera odpowiedni preparat. Dobór ten jest uzależniony od problemu, z którym zgłosił się pacjent. Do zaopatrzenia okolicy oka mamy do wyboru produkty oparte na peptydach, polinukleotydach, aminokwasach, witaminach czy na kwasie hialuronowym – czyli właśnie Restylane Eyelight. Dzięki zabiegowi Restylane Eyelight możemy zlikwidować zagłębienia, odbudować braki tkankowe lub podeprzeć więzadła, żeby nadać zdrowy, świeży wygląd. Efekt zabiegu utrzymuje się około 6,5 miesiąca*, ale wszystko zależy od poziomu metabolizmu naszego organizmu. Osoby ćwiczące bardzo intensywnie będą metabolizowały produkt znacznie szybciej niż pozostałe.
W profesjonalnych klinikach, gdzie preparaty podają lekarze, używane są produkty bardzo wysokiej jakości, takie jak Restylane Eyelight. Natomiast efekt estetyczny zależy od sposobu i ilości podanego produktu. Obecnie w mocy jest hasło „mniej znaczy więcej”.
Dla kogo jest zabieg Restylane Eyelight?
Jest to zabieg dla osób dorosłych, w każdym wieku, chcących poprawić swój wygląd zewnętrzny, pożegnać się ze zmęczonym lub smutnym wyglądem - bo taki odbiór nas powodują cienie pod oczami.
Aby dowiedzieć się więcej na temat zabiegu i znaleźć gabinet, w którym lekarz wykona zabieg Restylane Eyelight zapraszamy na www.galdermaaesthetics.pl/restylane-eyelight