Reklama

Spis treści:

Reklama
  1. Fabuła, która mrozi krew w żyłach – o czym opowiada film?
  2. Magdalena Koleśnik jako Julita Wójcicka – strzał w dziesiątkę
  3. Ekranizacja książki Jakuba Szamałka – kto stoi za produkcją?
  4. Technologia, Internet, inwigilacja – mroczna rzeczywistość „Ukrytej sieci”

Fabuła, która mrozi krew w żyłach – o czym opowiada film?

Fabuła „Ukrytej sieci” zaczyna się od śmierci celebryty – Ryszarda Buczka, aktora znanego z telewizyjnych programów dla dzieci. Choć zdarzenie wygląda na zwykły wypadek samochodowy na jednej z ulic Warszawy, młoda dziennikarka Justyna Wójcik podejrzewa, że ktoś pomógł mu odejść z tego świata.

Postanawia rozpocząć prywatne śledztwo, które prowadzi ją do przerażających odkryć. Okazuje się, że zagrożenie czai się w Internecie, a technologie mogą być wykorzystywane przez przestępców w sposób, jakiego wcześniej nie znano. Główna bohaterka Julita staje się celem ukrytego w darknecie wroga, a każda jej decyzja niesie poważne konsekwencje.

Magdalena Koleśnik jako Julita Wójcicka – strzał w dziesiątkę

Magdalena Koleśnik, aktorka pochodząca z Białegostoku, wcieliła się w postać Julity Wójcickiej – głównej bohaterki ekranizacji książki „Cokolwiek wybierzesz”. Koleśnik znana jest z takich produkcji jak „Kruk”, „Klangor”, „Inni ludzie” czy „Sweat”, za który otrzymała m.in. Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego w 2021 roku oraz Kryształową Gwiazdę „Elle” na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2020.

Ekranizacja książki Jakuba Szamałka – kto stoi za produkcją?

Ekranizacja „Cokolwiek wybierzesz” to efekt pracy wielu znanych nazwisk polskiego kina. Reżyserem filmu został Piotr Adamski („Eastern”), a scenariusz napisali Łukasz M. Maciejewski („Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, „Król”) oraz sam autor powieści – Jakub Szamałek. Pisarz uczestniczył nie tylko w pracach nad scenariuszem, ale również na planie zdjęciowym. Jak sam przyznał, to było dla niego „ogromne przeżycie”. W produkcji występują również: Andrzej Seweryn, Piotr Trojan, Wiktoria Gorodeckaja, Błażej Dąbrowski i Mikołaj Grabowski.

Reklama

Technologia, Internet, inwigilacja – mroczna rzeczywistość „Ukrytej sieci”

Film porusza aktualne i niepokojące tematy związane z wpływem nowoczesnych technologii na życie człowieka. Jak podkreśla Jakub Szamałek, reżyser zadbał, by „technologia w filmie, tak jak w książce, była właściwie wyeksponowana, odgrywała znaczącą rolę i by miała oparcie w rzeczywistości”. Andrzej Seweryn podkreślił, że scenariusz odsłonił przed nim „możliwości technologii, o jakich nie zdawał sobie sprawy” i porównał zagrożenia ukazane w filmie do tych przedstawionych w „2001: Odysei kosmicznej” Stanleya Kubricka.

Reklama
Reklama
Reklama