Reklama

Spis treści:

Reklama
  1. Tomasz Mandes i jego wizja kina erotycznego
  2. Fabuła "Heaven in Hell"
  3. Estetyka i struktura filmu
  4. Tematy poruszane w filmie

Tomasz Mandes i jego wizja kina erotycznego

Tomasz Mandes, znany z pracy przy ekranizacji książek Blanki Lipińskiej, zrealizował „Heaven in Hell” jako samodzielny projekt reżyserski. W wywiadach przedstawiał film jako odrębną jakość w stosunku do „365 dni”, określając go jako bardziej ambitną produkcję. Twórca wskazywał, że „Heaven in Hell” to film przeznaczony dla szerokiej publiczności, z międzynarodową dystrybucją. Film przedstawiany był jako produkcja ukazująca kobiecą perspektywę oraz temat relacji międzyludzkich.

Fabuła "Heaven in Hell"

Akcja filmu toczy się wokół postaci Olgi – dojrzałej kobiety, która angażuje się w związek z młodszym mężczyzną, Maxem. W relację wkracza również córka Olgi, Maja. W filmie ukazano dynamikę między kobietami oraz wpływ nowej relacji Olgi na życie rodzinne. W rolę Olgi wcieliła się Magdalena Boczarska, Maxa zagrał Simone Susinna, a córkę głównej bohaterki – Kasia Sawczuk. Jedną z istotnych postaci drugoplanowych odegrał Janusz Chabior.

Estetyka i struktura filmu

„Heaven in Hell” prezentuje estetykę zbliżoną do romantycznych produkcji telewizyjnych. Sceny kręcono w różnych lokalizacjach, m.in. nad morzem oraz w Warszawie, która pełni funkcję miejsca pracy głównej bohaterki. Film zawiera elementy dramatyczne, obyczajowe i erotyczne. Zostały w nim wykorzystane typowe motywy fabularne, takie jak skomplikowane relacje rodzinne, pożądanie, zazdrość i konflikty pokoleniowe. W filmie pojawia się kilka scen intymnych. Centralnym wątkiem pozostaje rozwijająca się relacja Olgi i Maxa, której przebieg oparty jest na serii wydarzeń mających miejsce po ich przypadkowym spotkaniu. W filmie ukazano m.in. momenty codzienności bohaterów, sceny rozmów, spotkań oraz emocjonalnych konfrontacji.

Reklama

Tematy poruszane w filmie

Film porusza temat związków między osobami w różnym wieku, relacji rodzinnych oraz emocji towarzyszących uczuciom, takim jak miłość, zazdrość i rozczarowanie. W opisie fabuły wskazuje się na znaczenie wyborów osobistych, relacji z dziećmi oraz wpływu przeszłości na teraźniejsze decyzje.

Reklama
Reklama
Reklama