Polski kryminał z Ostaszewską i Jakubikiem niepokoi od samego początku. Wciąga mocniej niż światowe tytuły
Polski kryminał „Klangor” to opracowana do perfekcji intryga z rodzinnym dramatem w tle. Po jednym odcinku wciąga w emocjonujące tajemnice. W rolach głównych Maja Ostaszewska i Arkadiusz Jakubik, którzy wynoszą tytuł na światowy poziom.

W tym artykule:
- "Klangor" - o czym opowiada wciągający polski kryminał?
- Ostaszewska i Jakubik razem na ekranie
- Serial "Klangor" mąci jak dobry skandynawski kryminał
- Świnoujście jako tło rodzinnej tragedii
- Bardzo dobry polski serial na Canal+
- Najlepszy kryminał to nie tylko "Klangor"
Ta rodzima produkcja ma do zaoferowania znacznie więcej niż owianą tajemnicą zbrodnię rodem z dzielącej ją jedynie podróż promem kolebki kryminalnych dreszczowców.
"Klangor"- o czym opowiada wciągający polski kryminał?
Z pozoru szczęśliwą rodzinę psychologa więziennego Rafała Wejmana dotyka tragedia. Znika jedna z jego córek, Gabrysia. Ostatni ślad po dziewczynie to tajemnicza wiadomość, która prześladuje myśli rodziców. Na domiar złego, tuż przed zniknięciem nastolatki, w zakładzie karnym ma miejsce tragiczne zdarzenie. Z placówki ucieka zabójca zmagający się z demonami przeszłości. Czy tragiczne wydarzenia mają ze sobą związek?
Zrozpaczony i zaniepokojony ojciec nie może bezczynnie czekać na wieści dotyczące córki i rozpoczyna poszukiwania na własną rękę. Na co dzień przebywający z kryminalistami terapeuta zrobi wszystko, by odnaleźć ukochane dziecko.
Ostaszewska i Jakubik razem na ekranie
Rafał Wejman, w którego wciela się Arkadiusz Jakubik podejmuje desperackie próby odnalezienia córki, nieustannie zmagając się z własnym cierpieniem i poczuciem winy. Polski kryminał skupia się także na jego relacji z żoną, którą gra Maja Ostaszewska. Główni bohaterowie zmagają się z dramatycznym rozpadem więzi rodzinnych w obliczu tragedii.
Oprócz Ostaszewskiej i Jakubika w serialu występują: Aleksandra Popławska, Katarzyna Gałązka, Magdalena Czerwińska, Matylda Giegżno, Maciej Musiał, Wojciech Mecwaldowski, Konrad Eleryk i Piotr Witkowski.
Serial "Klangor" mąci jak dobry skandynawski kryminał
Być może towarzyszyło wam kiedyś uczucie, że tylko z pozoru znacie osoby, które codziennie mijacie w drzwiach. I choć bohaterzy „Klangoru” z całych sił próbują wyprzeć wzajemne niezrozumienie i towarzyską niechęć, skala zakłamania w ich relacjach jest widoczna gołym okiem. Na przestrzeni akcji rzekoma rodzinna miłość jest przyczyną tragedii, a pierwszy odcinek jest jedynie wprowadzeniem do dramatu, który się rozegra. Tytuł balansuje na granicy ludzkiej prawdy i złudzenia jak niejeden skandynawski kryminał.
Krytycy przyrównują polski kryminał „Klangor” do najlepszych europejskich kryminałów i pod wieloma aspektami mają rację. Każdy nowy wątek zaskakiwał mnie bardziej niż poprzedni, ale wciąż jest osadzony w polskich kanonach. Skalę wybitności podnosi brawurowa gra aktorka. Bez dwóch zdań męskie role wiodą prym w tej produkcji.
„Tradycyjnie” w polskim tytule do argumentów przeciw wpisany jest dźwięk, ale to nie pierwszy raz, kiedy musiałam wytężać słuch.
Zobacz też: Ten szpiegowski serial na Netflix z Grochowską wrzuca na głęboką wodę od pierwszych minut
Świnoujście jako tło rodzinnej tragedii
Zimna i ponura aura idealnie zgrała się z dramaturgicznym wymiarem tego filmu. Jakby Świnoujście było stworzone na miejsce akcji mrocznych intryg. Główny bohater desperacko szukając córki, wpada w mroczne otchłanie nadmorskiego miasta.
Bardzo dobry polski serial na Canal+
Serial "Klangor" to oryginalna 8-odcinkowa produkcja platformy Canal+. I choć powstał w 2021 roku, odnoszę wrażenie, że wie o nim zdecydowanie za mało fanów dramatów obyczajowych. Serial nie koncentruje się wyłącznie na zagadce kryminalnej, ale przede wszystkim na emocjach, relacjach rodzinnych i psychologicznych aspektach straty.
Najlepszy kryminał to nie tylko "Klangor"
Jeśli jesteś po seansie produkcji "Klangor" lub szukasz tytułu, który podobnie buduje napięcie, te seriale kryminalne będą idealnym wyborem:
- "Krew z krwi",
- "Prokurator",
- "Kruk",
- "Rojst",
- "Erynie",
- "Szadź",
- "Morderczynie",
- "Informacja zwrotna".
Każdy z nich oferuje unikalne podejście do tematyki zbrodni i śledztwa, łącząc mroczny klimat z silnymi kreacjami bohaterów. To produkcje, które – podobnie jak "Klangor" – pokazują, że polski serial kryminalny ma się świetnie.