Książki na wakacje. Możesz czytać je w pociągu, parku i na basenie
Czytać można wszędzie. A gdzie najlepiej? Oto najnowsze, najciekawsze i najważniejsze książki dopasowane do miejsc, które są po drodze.
- Anna Luboń
Ksiażki na wakacje - który tytuł wybrać? Dobrą książkę zawsze warto mieć przy sobie, my wybraliśmy tytuły dopasowane do miejsca. Na naszej liście znajdziecie książki, które można czytać w pociągu, w parku, nad morzem i na działce.
Książki na wakacje: Czytaj w pociągu (dalekim)
Monumentalna, dwutomowa, pełna nieznanych detali i faktów biografia jednego z najlepszych polskich poetów, Zbigniewa Herberta. Andrzej Franaszek znajduje nowe konteksty i arcyciekawie ożywia literackie pomniki (poprzednio – Czesława Miłosza).
Andrzej Franaszek „Herbert. Biografia”, Znak
Książki na wakacje: Czytaj w mieście (wielkim)
Hollywoodzkie gwiazdy, plemienne królowe, legendarne władczynie, słynna pisarka i tancerka. A także – ginekolożka z antycznej Grecji, Francuzka z brodą, indiańska wojowniczka. Barwny, świetnie napisany i narysowany komiks o kobietach, które niezależnie od czasów i okoliczności miały odwagę żyć po swojemu.
Pénélope Bagieu „Tupeciary”, Bęc Zmiana
Książki na wakacje: Czytaj w parku
Na fali mody na książki o przyrodzie, jej niezwykłej inteligencji i zabawnych perypetiach musiała nadejść pora na kryminał. Trujące kwiaty, śmiertelne pnącza, podstępne korzenie i destrukcyjne owoce układają się w fascynujący spis zbrodniarzy doskonałych.
Amy Stewart „Zbrodnie roślin”, W.A.B.
Książki na wakacje: Czytaj w klubie tenisowym
Czy lepiej kochać bardziej i mocniej cierpieć, czy też kochać i cierpieć mniej? Od takiego pytania zaczyna się ta wybitna powieść. Kiedy się poznają na korcie tenisowym, ona ma 48 lat, a on 18. Będą dla siebie najważniejsi. Pełną smutku i szczęścia historię miłości opowiada mężczyzna.
Julian Barnes „Jedyna historia”, Świat Książki
Książki na wakacje: Czytaj na działce pod lasem
Melania i Igor mieszkają w jej pięknym domu pod lasem. Któregoś dnia Melania rozpływa się w powietrzu. Zabawna, autoironiczna powieść popularna znakomitej autorki.
Ewa Madeyska „Ostatni portret Melanii”, Rebis
Książki na wakacje: Czytaj w autobusie
Fascynująca i zaskakująca analiza macierzyństwa: od rozpaczy z powodu wpadki, przez samotną ciążę, po wybuch nieporównywanej z niczym miłości do dziecka. Mądre, ostre i poruszające.
Sylwia Kubryńska „Mama”, Prószyński i S-ka
Książki na wakacje: Czytaj w muzeum Warszawy
Muzeum Warszawy otwiera kolejną część ekspozycji i wydaje książkę. Czworo znanych pisarzy stworzyło opowiadania kryminalne. Pojawiają się w nich przedmioty, które można zobaczyć na wystawie „Rzeczy warszawskie”. Świetne nazwiska: Klejnocki, Klimko-Dobrzaniecki, Olech, Orbitowski i zachwycająca szata graficzna.
Jarosław Klejnocki, Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Joanna Olech, Łukasz Orbitowski „Rzeczy warszawskie z dreszczem”, Muzeum Warszawy
Książki na wakacje: Czytaj na plaży miejskiej
Momo jest wielkim psem rasy rodezjan, który pewnego dnia wyrusza z warszawskiej Saskiej Kępy na lodowiec i w mongolskie stepy. Zdziwieni? Pies też – przedtem myślał, że największym szczęściem jest drzemka na kanapie. Zabawna, czuła, mądra książka nie tylko dla dzieciaków.
Beata Sadowska „Momo nie lubi podróży”, Znak
Książki na wakacje: Czytaj na basenie
Na basenie nad rzeką Pisłą, w mieście Farszawa dwóch przyjaciół w średnim wieku układa niecny plan zdrady małżeńskiej. A wszystko to dzieje się w kraju na wskroś katolickim i groteskowo w sobie zakochanym. Czyli w Pokraju.
Andrzej Saramonowicz „Pokraj”, Muza
Książki na wakacje: Czytaj na lotnisku
Przez strony tej książki wędrują największe nazwiska polskiej kultury powojennej. Zuzanna Łapicka, córka wielkiego aktora i żona Daniela Olbrychskiego, była w samym centrum arcyciekawych wydarzeń. To dobrze, że z taką czułością teraz się nimi dzieli.
Zuzanna Łapicka „Dodaj do znajomych”, Agora
Książki na wakacje: Czytaj w kawiarni
Rzadko zdarza się powieść, która tak trafnie portretuje współczesność, zadając fundamentalne pytania. Pod bezpieczną rutyną życia klasy średniej buzują niespełnione marzenia, głęboka, mistyczna duchowość, a także atawizmy ciała i obce, zewnętrzne, agresywne instynkty. Znakomita książka.
Natalia Fiedorczuk „Ulga”
Dobry romans. Poznaj najlepsze książki o miłości na marzec 2020 >>
1 z 7
Książki na wakacje: Jarosław Klejnocki, Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Joanna Olech, Łukasz Orbitowski „Rzeczy warszawskie z dreszczem”
2 z 7
Książki na wakacje: Ewa Madeyska „Ostatni portret Melanii”
3 z 7
Książki na wakacje: Natalia Fiedorczuk Ulga
4 z 7
Książki na wakacje: Pénélope Bagieu „Tupeciary”
5 z 7
Książki na wakacje: Andrzej Franaszek „Herbert. Biografia”
6 z 7
Książki na wakacje: Zuzanna Łapicka „Dodaj do znajomych”
7 z 7
Książki na wakacje: Amy Stewart „Zbrodnie roślin”, W.A.B.