Reklama

To nie pierwszy raz, kiedy placówka prezentuje swoje zbiory szerokiej publiczności i inicjuje działania mające na celu promocję polskiego dziedzictwa kulturowego. Zaczęło się od wystawy zatytułowanej „Koloryt Rozmaitości. Sztuka ze zbiorów Banku Pekao S.A”, w ramach której można było zobaczyć bezpłatnie przełomowe dla sztuki prace takich twórców jak m.in. Wojciech Kossak, Jerzy Nowosielski czy Bożenna Biskupska. Składająca się z ponad 50 eksponatów wystawa przyciągnęła tysiące odwiedzających i zapoczątkowała cykl mniejszych wydarzeń plenerowych.

Reklama

Bank Pekao S.A. zaprasza na piknik ze sztuką

Jeśli nie mieliście okazji zobaczyć wystawy „Koloryt Rozmaitości. Sztuka ze zbiorów Banku Pekao S.A”, to nic straconego. Reprodukcje niektórych z zaprezentowanych na niej eksponatów można podziwiać podczas wspomnianego pikniku ze sztuką.

To kolejna inicjatywa Banku Pekao S.A., która ma na celu promocję artystycznego dorobku cenionych polskich malarzy, reprezentujących zarówno sztukę dawną, jak i współczesną. Uczestnicy wydarzenia mają okazję zapoznać się z twórczością m.in. Stanisława Wyspiańskiego, Jana Stanisławskiego, Zygmunta Waliszewskiego, Stefana Filipkiewicza czy Franciszka Maśluszczaka. Wystawione prace łączy temat, którym jest pejzaż.

- Bardzo się cieszę, że w Banku Pekao S.A. promujemy sztukę, a jedną z form tej promocji są plenerowe wystawy organizowane w kilku polskich miastach. Na co dzień spotykamy się z mieszkańcami w oddziałach banku, natomiast pikniki ze sztuką pozwolą na mniej formalny kontakt z klientami. Bank Pekao S.A. aktywnie angażuje się w liczne projekty i przedsięwzięcia wspierające polską kulturę i sztukę. Współpracujemy z instytucjami będącymi autorytetami w tej dziedzinie, m.in. Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, Muzeum Narodowym w Krakowie, Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie czy Muzeum Narodowym w Warszawie. Jako instytucja odpowiedzialna społecznie, staramy się przekazać i zaszczepić pasję do sztuki również klientom banku. Pikniki ze sztuką i towarzyszące im wystawy plenerowe są krokiem w tym kierunku - mówi Marta Szygenda, Dyrektor Departamentu Marketingu w Banku Pekao S.A.

Mat. prasowe

Piknik ze sztuką to jednak nie tylko wystawa i plener. W ramach wydarzenia odbywają się także różne aktywności dla dzieci czy wspólne malowanie (w towarzystwie lokalnych artystów) okazałej donicy, która pozostanie w każdej z „piknikowych” miejscowości na dłużej, stając się ich znakiem rozpoznawczym.

Po Krasnystawie i Jaśle czas na odwiedziny w kolejnych miastach. Będą to kolejno: Jaszczew (19 sierpnia), Świętoniowa (20 sierpnia), Kolno (26 sierpnia), Grajewo (27 sierpnia), Głogów (2 września), Wielopole Skrzyńskie (3 września) oraz Ostróda (10 września).

Mat. prasowe

Na piknikach ze sztuką nie zabraknie także stref do relaksu, stworzonych dla wszystkich, którym marzy się wypoczynek w otoczeniu przyrody i sztuki.

Reklama

Bank Pekao S.A. przez dziesięciolecia zgromadził bogate zbiory dzieł sztuki, którymi dzieli się zarówno podczas wydarzeń plenerowych, jak i w ramach swojej wirtualnej galerii sztuki. Dziś placówka może pochwalić się ok. 1200 eksponatami z obszaru sztuk pięknych i użytkowych autorstwa przeważnie polskich artystów. W swojej kolekcji ma prace takich twórców, jak Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Wojciech Kossak, Julian Fałat, Józef Mehoffer czy Zygmunt Waliszewski.

Reklama
Reklama
Reklama