Kendall Jenner: 2012, 2014, 2018 rok.

Kendall jest prawdziwą amerykańską pięknością i zarazem najbardziej naturalną z sióstr. Jej uroda przyciąga miliony fanów, a gdy tylko wkroczyła w świat modelingu, ludzie zaczęli się zastanawiać czy jej wygląd to zasługa genów czy raczej chirurgii plastycznej. Porównując aktualne zdjęcia Kendall Jenner ze zdjęciami sprzed lat, można zauważyć kilka drobnych zmian w obrębie jej zębów, nosa, oczu oraz warg. Być może zmiany te były częścią procesu dorastania, ale nie można wykluczyć ingerencji lekarza. Sama zainteresowana nigdy nie przyznała się do żadnej poprawki. Kendall od lat walczy z trądzikiem, dlatego można przypuszczać, że systematycznie przechodzi serie zabiegów pomagających w walce z tym problemem oraz wpływających korzystnie na jakość jej skóry.

Przyczyną powstawiania trądziku jest nadprodukcja gruczołów łojowych i utrudnione eliminowanie ich wydzieliny. Nadmiar łoju stwarza idealne warunki do rozwoju bakterii, które wywołują stan zapalny. W pielęgnacji cery z powierzchniowymi problemami trądzikowymi, wskazane są zabiegi z użyciem peelingów, natomiast laseroterapia ma zastosowanie w przypadku zmian zapalnych zlokalizowanych głęboko. Niejednokrotnie konieczne jest również zastosowanie leczenia doustnego -antybiotyków czy retinoidów. W leczeniu blizn potrądzikowych najczęściej stosuje się peelingi TCA, mikronakłuwanie Dermapen, laser frakcyjny ablacyjny CO2 oraz radiofrekwencję mikroigłową. Istotną rolę w leczeniu blizn odgrywa również osocze bogatopłytkowe, stymulujące odbudowę tkanek i przyspieszające procesy gojenia.

 

Kylie Jenner: 2012, 2013, 2018 rok

Kylie ma dziś 21 lat i nie da się ukryć, że zmieniła się nie do poznania. Jej naturalne usta były dość wąskie, a efekt ten potęgowała rozbudowana dolna cześć twarzy. Swoim kształtem przypominała kwadrat, teraz wydaje się być bardziej okrągła i węższa. Efekt szczuplejszej twarzy osiągnąć można za sprawą wypełniaczy policzków oraz botoksu, który wstrzyknięty w mięśnie żwacze powoduje spadek ich masy. Mówi się również o korekcie chirurgicznej nosa, uszu i powiek, a także implantach piersi oraz pośladków. Lifting brwi mógł przyczynić się do uzyskania świeższego, bardziej otwartego spojrzenia. Spłyceniu uległa również okolica pod oczami - dolinę łez wypełniono kwasem hialuronowym. Kylie jednak zaprzecza wszelkim spekulacjom na temat zabiegów, którym rzekomo się poddała. Przyznała się jedynie do powiększania ust, zdradzając nawet imię lekarza odpowiedzialnego za tą zmianę. To Dr Simon Ourian przyjmujący pacjentki w Beverly Hills. Kylie zaczęła powiększać usta mając 15 lat, co w konsekwencji spowodowało, że stały się one jej znakiem rozpoznawczym. 

Usta wypełnia się przy pomocy kwasu hialuronowego - to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka. Odpowiada głównie za nawilżenie skóry. Łącząc się z innymi cząsteczkami, tworzy rodzaj żelowej siatki, na której zawieszone są włókna kolagenu i elastyny. Preparat zawierający kwas hialuronowy, dzięki chemicznej obróbce-usieciowaniu, pozostaje stabilny w tkance przez kilka miesięcy, po czym ulega powolnemu wchłanianiu.

 

Kim Kardashian West: 2008, 2010, 2018 rok.

Kim Kardashian kojarzy się wszystkim z dużymi oraz wydatnymi pośladkami. Przez lata celebrytka utrzymywała, że ich kształt jest zasługą natury i nigdy nie poddała się interwencji chirurgicznej. W 2016 roku Kim w końcu uległa presji mediów i przyznała się, że rozmiar jej pupy zmienił się z powodu zastrzyków z kortyzonu, które przyjmowała z powodów medycznych (leczyła łuszczycę), a lekarze ostrzegali ją o efektach ubocznych stosowania leku. Zabiegiem, któremu Kardashian niezaprzeczalnie się poddała, to ostrzykiwanie okolicy oczu toksyną botulinową.

Zabiegi z użyciem botoksu to najlepszy sposób na natychmiastowe pozbycie się zmarszczek mimicznych, będące wynikiem nadmiernej aktywności mięśni. Jego działanie polega na blokowaniu wydzielania acetylocholiny, czyli neuroprzekaźnika, który odpowiada za przekazywanie impulsów nerwowych z neuronu do komórki mięśniowej. Dzięki temu mięsień zostaje unieruchomiony, a przylegająca do niego skóra ulega rozprostowaniu. Relaksacyjny efekt toksyny nie jest jednak trwały. Po około 4-6 miesiącach mięśnie zaczynają kurczyć się na nowo. Najczęściej przy użyciu botoksu blokowane są poziome zmarszczki czoła, zmarszczka między brwiami tzw. lwia zmarszczka oraz zmarszczki wokół oczu czyli kurze łapki.

 

Khloe Kardashian: 2008, 2012, 2018 rok. 

Duży wpływ na to jak obecnie wygląda Khloe ma utrata sporej ilości kilogramów. W kuluarach mówi się jednak o tym, że dziewczyna wydała ponad 3 miliony $ na swój nowy wygląd. W jednym z wywiadów, sama przyznała, że "ludzie powinni korzystać z chirurgii plastycznej, wypełniaczy, laserów i innych zabiegów jeśli tylko chcą - to ich prywatna decyzja", jednocześnie twierdząc, że jej twarz pozbawiona jest wypełniaczy, a kształt jej nowego nosa to zasługa makijażystki Joyce Bonelli. Nie ma jednak wątpliwości, patrząc na zmianę kształtu jej twarzy (z okrągłego stał się owalny), że w tym przypadku Kardashian jednak skorzystała z usług lekarza.

Dużą rolę w tej metamorfozie odegrać mogło wypełnienie brody kwasem hialuronowym, w celu optycznego wyciągnięcia twarzy. W eliminacji podwójnego podbródka, Khloe pomóc mogła liposukcja lub lipoliza iniekcyjna. Lipoliza iniekcyjna to szybki i bezpieczny sposób na pozbycie się opornej tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na wstrzyknięciu bezpośrednio w tkankę tłuszczową substancji, która spowoduje rozpad komórek tłuszczowych, a te następnie zostają wydalone z organizmu. To metoda, wiążąca się z minimalnym ryzykiem powikłań, ponieważ wykorzystuje proces zachodzący naturalnie w organizmie człowieka

 

Kourtney Kardashian: 2008, 2012, 2018 rok

Kourtney jako najstarsza z sióstr regularnie poddaje się zabiegom odmładzającym, które wykonuje chirurg plastyczny dr Jason Diamond. Kardashian jest fanką m.in. potocznie nazywanego "wampirzego  liftingu". To zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe. Co ciekawe, stał się popularny dopiero po opublikowaniu zdjęć z zabiegu przez jej młodszą siostrę, Kim.

Osocze bogatopłytkowe (PRP) uzyskiwane jest z krwi pacjenta pobieranej bezpośrednio przed zabiegiem i podawane w skórę w formie mezoterapii. Zawieszone w osoczu płytki krwi zawierają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, stymulujące przede wszystkim fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, ale także aktywują syntezę DNA i mikrokrążenie, co jest kluczowe dla dobrego odżywienia skóry. W rezultacie ta terapia zapobiega starzeniu się skóry - staje się bardziej promienista, nawilżona i jędrna. Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego są procedurami autoregeneracyjnymi, a więc bazującymi na naturalnych mechanizmach odnowy i pozbawionymi ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.

 

Dr Marta Kuryło, lekarz medycyny estetycznej. Specjalizuje się w zabiegach regeneracyjnych, profilaktyce przeciwstarzeniowej oraz modelowaniu twarzy. Więcej informacji znajdziesz na instagramie @drkurylo oraz na stronie drkurylo.com